Субота, 21 березня 2015 20:16

Всесвітній день водних ресурсів

Оцініть матеріал!
(1 Голосувати)

 Набережна Кіровограда

Щороку 22 березня у світі відзначається Всесвітній день водних ресурсів (World Day for Water або World Water Day). Ідея його проведення вперше прозвучала на Конференції ООН з охорони навколишнього середовища та розвитку (ЮНСЕД), яка відбулася в 1992 році в Ріо-де-Жанейро. Вода необхідна людству. Крапля води має силу, крапля води необхідна всім. Хоча 70% земної поверхні вкрито водою, 97,5% - це солона вода. З решти 2,5% прісної води, майже 68,7% - замерзла вода крижаних шапок і льодовиків. Тільки один відсоток від загального обсягу водних ресурсів планети доступний для використання людиною. У 20 столітті використання води збільшилася в 6 разів і більш ніж в 2 рази перевищує темпи приросту населення. У розвинених країнах до 30% запасів прісної води втрачаються через витоки, а в деяких великих містах втрати можуть досягати 70%.

Генеральна Асамблея Організації Об'єднаних Націй, прийнявши резолюцію 47/193 від 22 лютого 1993 року, оголосила 22 березня Всесвітнім днем ​​водних ресурсів. Відповідно до рекомендацій Конференції ООН з охорони навколишнього середовища і розвитку цей день почали відзначати з 1993 року. Держави були покликані присвятити День водних ресурсів здійсненню рекомендацій ООН і проведення конкретних дій на національному рівні.

Щорічно одна з установ ООН призначається координатором заходів Всесвітнього дня водних ресурсів і відповідає за просування нової теми під керівництвом Адміністративного комітету з координації.
Сьогоднішня дата - це ще одна можливість нагадати людству про надзвичайну важливість водних ресурсів для навколишнього середовища і розвитку суспільства.

Основні цілі проведення Всесвітнього дня водних ресурсів:
- сприяти прийняттю відповідних заходів для вирішення проблеми постачання населення питною водою;
- інформувати громадськість про важливість охорони і збереження ресурсів прісної води та водних ресурсів в цілому;
- залучити до святкування Всесвітнього дня водних ресурсів уряди, міжнародні агентства, неурядові організації та приватний сектор.

До того ж щороку заходи, що проводяться в рамках Дня, присвячені певній темі. Так, у різні роки девізами Дня були слова: «Турбота про наших водних ресурсах є справою кожного», «Вода і жінки», «Чи достатньо води у світі?», «Ґрунтові води - невидимий ресурс», «Водні ресурси для здоров'я» , «Водні ресурси і стихійні лиха», «Водні ресурси і культура», «Вирішення проблеми дефіциту води», «Чиста вода для здоров'я світу», «Вода для міст», «Вода і енергія», «Вода та сталий розвиток» і інші.

22 березня є унікальною можливістю нагадати людству про надзвичайну важливість водних ресурсів для навколишнього середовища і розвитку суспільства. Практичні зусилля можуть допомогти поглибити суспільне розуміння як проблем, так і рішень в цій галузі. Для досягнення позитивних результатів необхідно перетворити слова в зобов'язання та дії в рамках загальної теми.

Прочитано 289 разів Останнє редагування Середа, 29 січня 2020 07:53