П'ятниця, 03 квітня 2015 07:33

Окремі питання про оренду землі

Автор

Законом встановлено, що оренда землі - це засноване на договорі строкове платне володіння і користування земельною ділянкою, необхідною орендареві для проведення підприємницької та інших видів діяльності.

Відносини, пов'язані з орендою земельних ділянок, регулюються Земельним кодексом України,   Цивільним   кодексом   України,   Законом України «Про оренду землі», іншими  законами  України та нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до них, а також договором оренди землі.

Найчастіше власники земельних паїв, які хочуть отримувати прибутки від своїх ділянок, але не мають наміру їх обробляти, здають землю в оренду. Таких – близько 90%. Лише одиниці користуються правом емфітевзису. Це право ще майже не знайоме українським власникам землі та користувачам – дуже мало на практиці. Отже, що ж таке емфітевзис і як його використовувати?

Вівторок, 24 березня 2015 17:31

Охорона земель від ерозії

Автор

Держземагентство України розпочало програму сприяння реалізації права власності на землю учасникам АТО в тому числі і ділянок для ведення особистого селянського господарства. На даний час переважна частина земель вже роздана у власність та оренду, попри те є ще земельні ділянки не надані у власність і користування більша частина яких розміщена на схилах з ухилами до 5º і це практично еродовані землі. Ці землі зараз і роздають бажаючим.

Встановлено, що на схилах вищі технологічні і транспортні витрати, великі втрати (матеріальні і грошові) через зниження якості робіт на сівбі, догляді за культурами, збирання врожаю.

Децентралізація державної влади – реальний крок до територіального розвитку.

Інформаційний ролик - "Що таке Децентралізація?"

Розяснення Андрія Геннадійовича Мартина - завідувача кафедри землевпорядного проектування Національного університету біоресурсів і природокористування України, доктор економічних наук щодо змін в земельному законодавстві по cпрощенню процедури оформлення спадщини для мешканців сільської місцевості

Асоціація «Земельна спілка України» адресувала ці «Десять кроків» Президентові України Петру Порошенку та його радникам, членам Кабінету Міністрів України та керівникам профільних центральних органів виконавчої влади, керівництву Верховної Ради України та народним депутатам України – членам профільних парламентських комітетів.

Проект Земельної спілки України: "Десять кроків для подолання корупції у земельних відносинах" - завантажити у форматі .pdf

покрокова схема дій отримання земельних ділянок учасниками АТО

Державне агентство земельних ресурсів України розробило покрокову схему дій отримання земельних ділянок учасниками АТО та членами родин воїнів, які загинули в боротьбі за територіальну цілістність України.

Четвер, 08 січня 2015 21:20

Що таке Рівень Моря?

Автор

Рі́вень мо́ря — положення вільної поверхні Світового океану, яке вимірюється за прямовисною лінією щодо деякого умовного початку відліку. Це положення визначається тяжінням, моментом обертання Землі, температурою, припливами та іншими факторами. Розрізняють «миттєвий», приливний, середньодобовий, середньомісячний, середньорічний і середньобагаторічний рівні моря.

Субота, 03 січня 2015 11:56

Земля учасникам АТО

Автор

Як учасник АТО може отримати земельну ділянку?

Закон України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» (п.14 ст.12) визначає, що учасники бойових дій мають право на першочергове відведення земельних  ділянок  для  індивідуального житлового будівництва, садівництва і городництва.